1397/09/24 04:22


113326
تاریخ انتشار: 1396/10/28 22:35
حجت‌الاسلام امینی در آئین نکوداشت « بی‌بی مریم بختیاری»
حجت‌الاسلام امینی گفت:یکی از ویژگی‌های مهم ایل بختیاری همزیستی مسالمت‌آمیز با اقوام مختلف خوزستانی است، بختیاری‌ها قومی ایرانی، نجیب و دارای تاریخی بسیار غنی هستند.
حجت‌الاسلام امینی امام‌جمعه مسجدسلیمان در آئین نکوداشت « بی‌بی مریم بختیاری» در اهواز  اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های مهم ایل بختیاری همزیستی مسالمت‌آمیز با اقوام مختلف خوزستانی است، بختیاری‌ها قومی ایرانی، نجیب و دارای تاریخی بسیار غنی هستند.
 
وی در ادامه با اشاره به نقش بانوان در جامعه گفت: یکی از مقوله‌های مهمی که عناصر سودجو و فرصت‌طلب دنیا در کنار حقوق بشر و دموکراسی و اقتصاد آن را بهانه کرده‌اند و از آن‌سو استفاده می‌کنند عنوان بانوان است.
 
امام‌جمعه مسجدسلیمان عنوان کرد: امروزه بانوان نقش خیلی مهم در جامعه دارند. نیمی از کره زمین را زنان تشکیل می‌دهند. از اشارات قرآنی و تاریخ اسلامی ایرانی این است که هر زمان بانوان به میدان آمدند پشت‌بند آن مردان نیز به میدان آمده و نقش خود را ایفا کرده‌اند.
 
وی گفت: یکی از همین بانوان بی‌بی مریم بختیاری است. یکی از مستندهای صداقت و حقانیت و دیانت بی‌بی مریم پرورش جوانی دلیر و قهرمان به نام سردار علیمردان بختیاری است که در زمان خود در تنهایی و غربت در مقابل نظام طاغوت رضاشاه پهلوی ایستاد و مظلومانه به شهادت رسید.
 
امینی گفت: بی‌بی مریم یک شخصیتی است که در زمان خود بی‌نظیر بود. یک خانم دین‌دار و مبارز که مجموعه خاطرات وی امروز تبدیل به یک کتاب شده است و نسل جدید می‌تواند زندگی او را موردمطالعه قرار بدهد.
 
وی افزود: ما به دنبال شخصیت‌سازی نیستیم. ما با برگزاری این مراسمات می‌خواهیم حقیقت وجودی بی‌بی مریم را به آیندگان معرفی بکنیم.