1397/11/30 03:53


113350
تاریخ انتشار: 1396/11/18 16:46
همزمان با دهه مبارک فجر
نماینده مسجدسلیمان از راه اندازی و نصب دستگاه سی تی اسکن تا پایان امسال در بیمارستان نمره دو خبر داد.

 با حضور علی عسگر ظاهری نماینده مردم مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل در مجلس شورای اسلامی، دکتر مهران ورناصری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، علیرضا گوروئی فرماندار مسجدسلیمان، جمعی از مدیران شهرستان آیین افتتاح و راه اندازی دستگاه ام آر آی و خوابگاه دانشجویی دخترانه حضرت زهرا (ع) وابسته به مجتمع آموزش سلامت شهرستان مسجدسلیمان برگزار شد.

 

 نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی در سخنانی ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر هدف از این مراسم را تقدیر از همه کسانی دانست که تلاش کردند تا این مرکز راه اندازی شود.

 

وی ادامه داد: ارائه خدمات هرچه بیشتر به مردم حق مسلم آنان است و خاطرنشان کرد: انشاءالله با کمک دانشگاه علوم پزشکی در کنار بخش خصوصی، به زودی شاهد افتتاح مرکز سی تی اسکن شهرستان نیز خواهیم بود تا شاهد ارتقاء بیش از پیش حوزه بهداشت و درمان شهرستان باشیم.

 

ظاهری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز ۴۶ متخصص در شهرستان وجود دارد و با پیگیری های انجام شده قرار است به زودی یک متخصص مغز و اعصاب برای کارهای تشخیصی این مرکز به حوزه درمان اضافه گردد تا دیگر شاهد تردد بیماران به شهرهای همجوار نباشیم.

 

ظاهری ادامه داد: مردم مسجدسلیمان با پیشینه خوب قومیتی و فرهنگی که دارند لایق بهترین خدمات هستند به همین دلیل حدود یک میلیارد تومان نیز برای راه اندازی بیمارستان قدیم کلگه به بهداشت و درمان مسجدسلیمان اختصاص داده شده وی گفت: همه مجوزات لازم برای راه اندازی مجدد بیمارستان قدیم صادر شده است و انتظار داریم مسئولین شهرستان و بهداشت و درمان در کنار ما با جدیت بیشتری برای راه اندازی بیمارستان۲۲ بهمن کلگه تلاش و بیمارستان نمره۲ نیز با نام جدید به فعالیت خود ادامه دهد.

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: ما از دانشگاه علوم پزشکی تنها ام آر آی و سی تی اسکن نمی خواهیم بلکه به دنبال آن هستیم تا مثل شهرهای همجوار شاخه ای از دانشگاه علوم پزشکی در این شهرستان نیز راه اندازی شود.

 

وی ادامه داد:مجوز ساخت بیمارستان نفت در منطقه شیخ مندنی از وزارت نفت اخذ شده و اعتباری بالغ بر ۶۴ میلیارد تومان برای شروع بکار آن تخصیص داده شد که هم اکنون در حال برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار است که قبل از پایان سال جاری شروع به کار خواهند کرد و امیدوارم بتوانیم در موعد مقرر این بیمارستان را آماده و در اختیار نفت قرار دهیم تا به چرخه ارائه خدمات درمانی اضافه شود.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با پیگیری های انجام شده طی یکی دو هفته آینده رسماً مجوز آغاز ادامه عملیات راه اندازی فرودگاه مسجدسلیمان صادر خواهد شد همچنین قرارداد راه اندازی راه آهن نیز امضاء خواهد شد و می تواند شاهد شکوفایی دوباره مسجدسلیمان بود …

 

ظاهری با بیان این که مسجدسلیمان با ۱۰۹ سال سابقه شهریت هنوز ۴۶ درصد روستاهای آن با تانکر آبگیری می کنند گفت: حدود ۲۰ میلیارد تومان برای حل این مشکل مصوب گردیده است و انشالله در سال آینده همه روستاها از آب لوله کشی بهره مند خواهند شد.