1399/03/16 01:16


133508
تاریخ انتشار: 1398/02/20 17:51
امام جمعه مسجدسلیمان:
حجت الاسلام امینی گفت: ایران را از جنگ نترسانید که ما سال هاست در حال جنگ هستیم.

عزت الله قاسمی: حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: مدت هاست ملت و دولت به این نتیجه رسیده اند که نمی شود به آمریکا اعتماد کرد.

وی گفت: برجام درس بزرگ و عملی برای نوجوانان و جوانان بود چرا که با سخنرانی نمی شد به فرزندان مان آموزش داد که آمریکا همچنان همان آمریکایی ست که امام (ره) و رهبری می گویند.

 

وی با تقدیر از موضع صریح رئیس جمهور در خروج از مفادی از توافقنامه برجام اظهار کرد: موضع گیری رئیس جمهور و اعلام ضرب العجل ۶۰ روزه به اروپا همه را خوشحال کرد این که آن ها خیال کنند می توانند به تعهدات شان پایبند نباشند اما ایران موظف است به برجام پایدار بماند خیالی باطل است که هرگز اتفاق نخواهد افتاد…

 

امام جمعه مسجدسلیمان با اشاره به تحریم های اخیر آمریکا علیه ایران گفت: در دوره ای می گفتند ایران باید وارد مذاکره شود و اقدام به دور زدن تحریم ها نکند اما همگان مشاهده کردند حاکمان ظالم آمریکا و اروپا نمی خواهند به هیچ قاعده ای پایبند باشند اما فراموش نکنند همان گونه که وزیر امور خارجه کشور گفت: ما دکترای دور زدن تحریم ها را داریم

 

خطیب نماز جمعه امروز مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود با اعتراض شدید به بعضی رفتارها در مدارس کشور گفت: گاهی غربی ها به دنبال این هستند که جای پسران و دختران را با هم عوض کنند تا به آسانی بتوانند سیاست های پلید خود را در کشور اجرایی کنند به طور مثال بر خلاف رضایت وزیر و آموزگاران زحمتکش محیط های آموزشی را به بهانه ورزش های همگانی تبدیل به دیسکو کنند و فرزندان ما را به موسیقی لس آنجلسی برقصانند چرا که نمی خواهند شاهد رشد جوانانی همچون شهید بهنام محمدی و حسین فهمیده باشند.

 

رییس شورای فرهنگ عمومی مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: ایران کشوری ریشه دار است که توانسته است در برهه های مختلف از حقوق مردمش دفاع کند. ایرانی که امروز دارد با عراق و سوریه طرح بزرگ ملی و منطقه ای از تهران تا مدیترانه را ارائه می دهد تا اقتصاد خاورمیانه و غرب آسیا را دگرگون کند.

 

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: ایران را از جنگ نترسانید که ما سال هاست در حال جنگ هستیم. وی ادامه داد: آمریکا و اروپا مطمئن باشند اگر دست از پا خطا کنند منطقه را به گورستان سربازان آمریکایی تبدیل خواهیم کرد.

وی با بیان این که علیرغم همه اختلاف سلیقه هایی که ممکن است در کشور وجود داشته باشد ملت حول کلمه قانون، اخلاق و ایمان اتحادش را حفظ خواهد کرد به سخنان خود پایان داد.

 

لازم به ذکر اسنت در پایان مراسم نماز جمعه راهپیمایی حمایت از تصمیم انقلابی شورای عالی امنیت ملی کشور در پاسخ به خروج آمریکا و عدم پایبندی کشورهای اروپایی به تعهدات شان توسط نمازگزاران و همزمان با سراسر کشور برگزار شد. نمازگزاران همچنین عدم پایبندی اروپا به تعهدات شان و خروج آمریکا از برجام را محکوم کردند.