1399/03/08 17:33


133570
تاریخ انتشار: 1398/04/07 20:52
نایب رئیس شورای اسلامی شهرستان مسجدسلیمان
نایب رئیس شورای اسلامی شهرستان مسجدسلیمان گفت: حدود شش منطقه به وسعت ۳۰۰ هکتار وجمعیتی بالغ بر ۵هزار خانوار در مناطق آلوده به نفت وگاز قرار دارند که سلامتی ساکنان را در معرض خطر قرار داده است.

 وحید زمانی حموله  اظهار کرد: تعداد چاه‌های نفت وگاز موجود در محدوده شهری مسجدسلیمان بیش از 349 حلقه است و  متاسفانه تعداد زیادی از این چاه‌ها در مدارس ومنازل مسکونی قرار دارند که  سلامتی ساکنان را تهدید می‌کند‌.

 

وی افزود: میانگین شعاع قرارگیری این تعداد چاه در محدوده شهری  بین 100 تا 400 متر است که در صورت جانمایی چاههای موجود برروی نقشه شهرستان؛ 63 درصد از مساحت مسجد سلیمان را حریم چاههای نفت وگاز  در بر می‌گیرد .

 

نایب رئیس شورای اسلامی شهرستان مسجد سلیمان گفت :  محله های نمره هشت ،نمره یک ،کوی نفت خیز، پشت برج، نفتون و سی برنج از جمله مناطقی است که بیشترین تعداد چاههای نفت وگاز رادر دل خود جای داده است.
 

وی در ادامه به موضوع جابه‌جایی محلات آلوده به نفت وگاز اشاره کرد وافزود: علی‌رغم پیگیری این موضوع از سوی مسئولین شهرستان در سال 91 متاسفانه تا کنون بخشهای زیادی از این مناطق تخلیه نشده است.

 

زمانی ظرفیت شهرک در نظر گرفته برای جابجایی این مناطق را 1400 واحد در شهرک ولیعصر دانست وافزود :بر اساس بررسی های صورت گرفته از 6منطقه آلوده در این شهرستان سه محله کوی نفت خیز و  پشت برج وسی برنج به عنوان مناطق ناامن که آلودگی آنها نسبت به دیگر مناطق بیشتر است شناسائی ودر اولویت اول جابجایی قرار دارند .

 

عضو شورای اسلامی شهر مسجدسلیمان روند ارزیابی وتشکیل پرونده برای واگذاری واحدهای شهرک ولیعصر به ساکنین جابجا شده را از سوی شرکت نفت کُند و خواستار تسریع در انجام تمام مراحل وهمکاری جدی تر ادارات مختلف از جمله  شرکت نفت شهرداری ،دادگستری ودادسرا شد .