1399/11/05 06:50


133622
تاریخ انتشار: 1398/05/06 12:23
علی عسگر ظاهری خبر داد:
وزارت نفت متقبل شد مبلغ ۵۱ میلیارد تومان برای بازسازی و تکمیل واحدهای مربوط به جابجایی مناطق آلوده هزینه کند.

 

 

به گزارش آسماری, صبح امروز نشست ویژه بررسی چگونگی پرداخت خسارت به زلزله زدگان و تعیین تکلیف بافت فرسوده مسجدسلیمان به درخواست  علی عسگر ظاهری با حضور وزیر نفت،رئیس سازمان مدیریت بحران کشور،رئیس بنیاد مسکن کشور،معاون سازمان برنامه و بودجه کشور،معاون وزیر مسکن و شهرسازی،استاندار خوزستان،فرماندهان ارتش، فرماندار مسجدسلیمان، معاون برنامه و بودجه استاندار خوزستان و جمعی دیگر ازمدیران در محل سازمان مدیریت برنامه و بودجه کشور برگزارشد.

 

علی عسگر ظاهری نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خوشحالی از مصوبات این جلسه برای رفع مشکلات مسجدسلیمان گفت:امروز و با همراهی مجموعه دولت از جمله دوست خوبم وزیر محترم نفت و مسئولین عزیز ارتش،تصمیمات خوبی برای رفع مشکلات بافت های فرسوده گرفته شد که در نوع خود بی نظیر می باشد.

 

ظاهری تصریح کرد:در این جلسه وزارت نفت متقبل شد مبلغ ۵۱ میلیارد تومان برای بازسازی و تکمیل ۵۰۰ واحد از واحدهای مربوط به جابجایی مناطق آلوده به نفت و گاز با پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصد به بالا هزینه کند.همچنین این وزارتخانه متقبل شد مبلغ ۱۲۵ میلیارد تومان از طریق فروش اموال خود برای ساخت مسکن جدید هزینه کند.

 

نماینده مردم مسجدسلیمان،لالی،اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی از همراهی ارزشمند ارتش نیز تقدیر کرد و گفت:در این جلسه همچنین مقرر شد ۷۸ هکتار از زمین های ارتش مسجدسلیمان برای ساخت مسکن در اختیار دولت قرار گیرد و دولت نیز در این جلسه مکلف شد که ما به ازای این مقدار زمین،برحسب نیاز ارتش در شهرهای مختلف،مسکن مهر در اختیار این نیروی نظامی قرار دهد.

 

ظاهری از پرداخت تسهیلات و وام های بلاعوض به حادثه دیدگان نیز خبر داد و گفت:در این جلسه همچنین مقرر شد مبلغ قریب به ۱۸۰ میلیارد تومان بصورت تسهیلات و وام های بلاعوض در اختیار حادثه دیدگان قرار گیرد تا بخشی از خسارات مادی این افراد پرداخت شود.


عضو مجمع نمایندگان خوزستان همچنین گفت:همچنین مصوب شد تا اعضای همین جلسه هفته آینده با سفر به مسجدسلیمان،این مصوبات را پیگیری کنند.