1399/10/30 12:14


133859
تاریخ انتشار: 1399/03/31 19:05
استاندار خوزستان گفت: طبق بررسی‌های شهر به شهر تغییر چشم‌گیری در آمار مشاهده نشد از این رو فعلا محدودیتی اعمال نمی‌شود.

به گزارش آسماری,غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان عصر امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اظهار کرد: شرایط شهرهای مختلف بررسی شد که طبق نتایج اخیرا افزایش یا کاهش قابل‌ ملاحظه‌ای در آمار مشاهده نشده از این‌رو می‌توان گفت، خوزستان در یک شرایط پایدار به سر می‌برد.

 

وی ضمن اشاره به اینکه مردم همچنان باید کمک کنند تا زودتر پیک بیماری را پشت سر بگذاریم، افزود: هنوز هشت شهر استان قرمز و سایر شهرها وضعیت نارنجی و یا زرد دارند، برهمین اساس در شهرهایی با وضعیت زرد مساجد باز و نمازهای جماعت با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهند شد.

 

استاندار خوزستان گفت: مقرر شد دانشگاه علوم پزشکی اگر برای شهری محدودیت خاص و ویژه‌ای در نظر دارند اعلام کند که تا به این لحظه هیچ شهرستانی معرفی نشده است.

 

وی ضمن بیان آنکه سلامت مردم خط قرمز ما و وضعیت معیشت جامعه نیز بر ذمه ما نیز است، تصریح کرد: همچنان از برگزاری هرگونه مراسم عزاداری، عروسی و اجتماع جلوگیری خواهد شد چراکه تجمع یکی از عوامل اصلی انتقال است.

 

شریعتی اذعان کرد: زمانی که اداره و بازارهای رسمی تعطیل اعلام می شوند تجمعات در بازارهای غیررسمی افزایش می‌یابد به همین جهت اگر بنا به اعمال مجدد محدودیت ها بود باید جزئیات طرح‌ها نیز به دقت بررسی شوند.

 

وی گفت: تابحال هیچ پیشنهادی از مراجع فنی و علمی و دانشگاه علوم پزشکی نداشته‌ایم و اگر پیشنهادی وجود دارد باید اعلام شود تا بنا بر بررسی‌ها اقدامات لازم مطابق با سیاست‌های ملی اعمال شوند.